2014 All-Sectional Selections

2014 All-Sectional Selections – Class A

Carlinville sectional
Mitch Armour, Carlinville
Ben Baumgartner, Carrollton
Connor Goetten, Carrollton
Andy Hartley, Auburn
Adam Holbrook, Mater Dei (Breese)
Darby Jones, Southwestern (Piasa)
Kaeden Kessinger, Southwestern
Austin Lytle, Gillespie
Elizabeth Medlin, Mater Dei
Andrew Thomas, Litchfield
Daniel Woodman, Southwestern
David York, Litchfield
Carterville sectional
Stephen Bertelsman, Althoff Catholic (Belleville)
Dylan Crain, Johnston City
AJ DiGiovanni, Althoff Catholic
Randy Grider, Johnston City
Tyler Lamb, Norris City-Omaha-Enfield
Michael Lesko, Gibault Catholic (Waterloo)
Austin Musgrave, Johnston City
Alex Orr, Nashville
William Schaefer, Althoff Catholic
Sam Schrader, Gibault Catholic
Zvonimir Stojanovski, Carterville
Cumberland (Toledo) sectional
Charles Ault, Cumberland (Toledo)
Emmett Bartens, Newton
Robin Cummins, Casey-Westfield
Adam Doty, Beecher City
Kyle Ellis, Fairfield
Dean Evinger, Marshall
Joseph Goldstein, Neoga
Phillip Johnson, Newton
Chad Leitch, Marshall
Ean Stanhope, Edwards County (Albion)
Zach Thomas, Cumberland
Dwight sectional
R.J. Graham, Ridgeview (Colfax)
Owen Pulver, Dwight
Luke Lee Brown, Hall (Spring Valley)
Daniel Niswonger, Seneca
Maxwell Tarasewicz, Lisle
Brandon Grossi, Seneca
Danielle Nicholson, St. Anne
Jacob Alley, Seneca
Sachi Bhobe, Lisle
Amanda Marach, Lisle
Riley Van Der Karr, Dwight
Keith Country Day (Rockford) sectional
Dillon Daniels, Amboy
Alex Ernst, Morrison
Jakob Frank, Newman Central Catholic (Sterling)
Elliott Frankfother, Newman Central Catholic
Michael Hardesty, Morrison
Becca Kobernat, Keith Country Day (Rockford)
Jeremy Martinez, Keith Country Day (Rockford)
Shayaan Naseer, Keith Country Day (Rockford)
Hannah Rillie, Morrison
André Schultz, Galena
PORTA (Petersburg) sectional
Casey Dolen, Routt Catholic (Jacksonville)
Sam Hines, Athens
Katie Holtsclaw, Athens
Drew LaKamp, New Berlin
Jake Montgomery, Athens
Colin Peddycoart, Riverton
Michael Shereda, Riverton
Dominic Sinclair, A-C Central (Ashland)
Jasper Sleeman, Routt Catholic
Harry Sullivan, Delavan
Collin Westbrook, Routt Catholic
Lauren White, Illini West (Carthage)
Warrensburg-Latham sectional
Rohit Chandra, Warrensburg-Latham
Jacob Dalke, Meridian (Macon)
Jillian Jones, Decatur Lutheran
Aubrey Laskowski, Maroa-Forsyth
Nathan Massey, Warrensburg-Latham
Morgan Menges, Meridian
Matthew Nalefski, Maroa-Forsyth
Connor Reardon, St. Teresa (Decatur)
Veronica Roberts, Decatur Lutheran
Matt Smith, Blue Ridge (Farmer City)
Zach Taylor, Warrensburg-Latham
Neha Verma, Maroa-Forsyth
Wethersfield (Kewanee) sectional
Taylor Armbruster, Elmwood
Will Bates, Knoxville
Matthew Bledsoe, Elmwood
Bekah Eddy, Rockridge (Taylor Ridge)
Miranda Geer, Peoria Christian
Amelia Lindstrom, Putnam County (Granville)
Tyler Natof, ROWVA (Oneida)
Ashten Sherman, Riverdale (Port Byron)
Colin Vaughan, Riverdale

2014 All-Sectional Selections – Class AA

Auburn (Rockford) sectional
Anthony Fitzpatrick, Marian Central Catholic (Woodstock)
Alex Gonzalez, Belvidere North
Nic Likeum, Kaneland (Maple Park)
Evan Pandya, Auburn (Rockford)
Muneeb Rehman, Kaneland
Matt Stiles, Belvidere North
William Stites, Belvidere North
Cole Timmerwilke, Auburn
Steven Vo, Auburn
Ethan Witt, Kaneland
Centennial (Champaign) sectional
Mitchell Almquist, Bradley-Bourbonnais
Alston Boyd, Bloomington
Grant Cox, Bradley-Bourbonnais
Brett Dunlap, Pontiac
David Fischer, Champaign Centennial
Kevin Kramer, Bishop McNamara (Kankakee)
Michaela Minock, Peotone
Gabriel Perez, Joliet West
Ricky Puig, Lincoln-Way West (New Lenox)
Stae Schipper-Reyes, Bloomington
Nathaniel Smith, Bloomington
Rene Villalobos, Streator
Fremd (Palatine) sectional
Jason Asher, Stevenson (Lincolnshire)
Brian Cashin, Zion-Benton
Max Farbman, Buffalo Grove
Ryan Gruno, Lake Zurich
Clare Hannon, St. Viator (Arlington Heights)
Glenn Huang, James B. Conant (Hoffman Estates)
Jeeho Lee, Stevenson
Erin Palmer, Palatine
Phillip Shih, Fremd (Palatine)
Danny Weiner, Buffalo Grove
Jennie Yang, Fremd
Justin Yim, Vernon Hills
Homewood-Flossmoor sectional
Jon Boonstra, Chicago Christian (Palos Heights)
Chris Cericola, Evergreen Park
Maeve Coates Welsh, Homewood-Flossmoor
Eric Connelly, Providence Catholic (New Lenox)
John Eckenstein, Providence Catholic
Adam Fine, University of Chicago Laboratory
Jacob Fontana, Homewood-Flossmoor
Michael Gislason, Homewood-Flossmoor
Rami Hourani, Stagg (Palos Hills)
Clare Keenan, University of Chicago Laboratory
Brandon Lunt, Stagg
Alex Sandoval, Sandburg (Orland Park)
IMSA (Aurora) sectional
Waleed Ali, IMSA (Aurora)
Calvin Chu, Waubonsie Valley (Aurora)
Nick Heise, Wheaton Academy (West Chicago)
Anton Karpovich, IMSA
Andrew Koval, St. Charles East
Jack Miller, Wheaton North
Alex Park, St. Charles East
Nathaniel Perrin, Wheaton North
Kasey Pham, Wheaton Warrenville South
Andrew Salij, IMSA
Sujay Shah, Oswego East
Steven Sueser, Oswego East
Macomb sectional
Benjamin Bruce, East Peoria
Andrew Cooper, Galesburg
Chase Crossan, Quincy Senior
Sarah Dellett, Geneseo
Will Fisher, Moline
Amy Gordon, Glenwood (Chatham)
Paul Lee, Dunlap
Jackson Myers, Springfield
Andrew Pearson, Rock Island
Vidur Raghuraman, Glenwood
Lucas Williams, Macomb
Ben Wolf, Moline
Mt. Vernon sectional
Wyatt Beaty, Mt. Vernon
Leah Buck, Mattoon
Carsen Cash, Marion
Landon Deaton, Herrin
Tom Hart, Marquette Catholic (Alton)
Mahir Morshed, Carbondale
Kyle Neace, Mascoutah
Prerak Trivedi, Carbondale
James Zetterman, Carbondale
Oak Park-River Forest sectional
Sunny Chen, Hinsdale Central
Kevin Eicken, Fenwick (Oak Park)
Michael Forberg, Lyons (LaGrange)
Adam Frim, Evanston
Brian Johnson, Maine South (Park Ridge)
Greg Krzywicki, Fenton (Bensenville)
Chris Olszewski, Riverside Brookfield
Dana Schiewe, Glenbard East (Lombard)
Dylan Tabang, Ridgewood (Norridge)
Geoffrey Wallis, Evanston
Yinga Xia, Latin (Chicago)
James Zhou, Hinsdale Central