2013 All-Sectional Selections

2013 All-Sectional Selections – Class A

Carlinville sectional
Spencer Daigle, Litchfield
Connor Goetten, Carrollton
Adam Holbrook, Breese Mater Dei
Cassidy Jones, Piasa Southwestern
Kaeden Kessinger, Piasa Southwestern
MacKenzie McCray, Breese Mater Dei
Shelby Melton, Auburn H.S.
Jonathon Montgomery, Piasa Southwestern
Ben Pearce, Auburn H.S.
Kyle Sottoriva, Carlinville
Kenny Turnbaugh, Pleasant Hill
David York, Litchfield
Carterville sectional
Josh Colson, Johnston City
Meg Hall, Nashville
Hannah Helfrich, Johnston City
Nicholas Lanheld, Crab Orchard (Marion)
Alex Orr, Nashville
Theron Smith, Sparta
Trevor Stanley, Johnston City
Zvonimir Stojanovski, Carterville
Cumberland sectional
Charley Ault, Toledo (Cumberland)
Kyle Ellis, Fairfield
Joseph Goldstein, Neoga
Robery Harder, Altamont
Clay Hoskins, Fairfield
Ethan Lawrence, Neoga
Logan Marlow, Toledo (Cumberland)
Jake Spraul, Effingham (St. Anthony)
Ean Stanhope, Albion (Edwards County)
Sam Turpin, Albion (Edwards County)
Dwight sectional
Jacob Alley, Seneca
Megan Bennett, Westmont
Caroline Collet, Seneca
Nick Costello, Wilmington
Miller Eaton, Colfax (Ridgeview)
Missy Fregeau, Westmont
R.J. Graham, Colfax (Ridgeview)
Chloe Marshinski, Westmont
David Reamer, Dwight
Brandon Tisler, Seneca
Matt Woodall, Wilmington
Keith Country Day (Rockford) sectional
Grant Ebbesmeyer, Forreston
Elliott Frankfother, Newman Central Catholic
Grant Leum, Keith Country Day
Greg Magana, Morrison
Max Moore, Keith Country Day
Krystal O’Rourke, Forreston
Matthew Peerboom, Rockford Christian Life
Ben Ross, Keith Country Day
David Stage, Fulton
Olivia Vander Bleek, Morrison
PORTA (Petersburg) sectional
Andrew Booten, Springfield Lutheran
Braun Clarey, Jacksonville Routt
Lance Hoebert, Greenview
Blake Livingston, Riverton
Jonah Lynd-Porter, Jacksonville Routt
Elyse McCormick, Mt. Pulaski
Allison Penrod, Athens
Michael Shereda, Riverton
Harry Sullivan, Delavan
Warrensburg-Latham sectional
James Brokaw, Meridian
Jarod Haskell, Warrensburg-Latham
Cameron Jones, Sullivan
Aubrey Laskowski, Maroa-Forsyth
Melinda Mathews, Clinton
Nathan Mossey, Warrensburg-Latham
James Pelikan, Warrensburg-Latham
Evan Rappe, Meridian
Connor Reordan, St. Teresa
Mark Rogle, Decatur Lutheran
Matt Smith, Blue Ridge
Jordan Villanueva, Central A&M
Matt White, Blue Ridge
Wethersfield sectional
Mary Abbott, Wethersfield
Will Bates, Knoxville
Jade Baumgarten, Peoria Christian
Michael Bledsoe, Elmwood
Matthew Bledsoe, Elmwood
Matt Dang, Peoria Heights
Sydney Kilcion, Rockridge
Kai Killinger, Riverdale
Cody Natof, Knoxville
Sam Rizzo, Spring Valley Hall
Brittany Trang, Peoria Christian
Colin Vaughn, Riverdale

2013 All-Sectional Selections – Class AA

Auburn (Rockford) sectional
Cameron Carlson, Kaneland
Emily Carrick, Belvidere North
Zach Dumar, Machesney Park Harlem
Chris Farrell, Kaneland
Dylan Minarik, Belvidere North
Patrick Moore, Belvidere North
Evan Pandya, Rockford Auburn
Alex Pandya, Rockford Auburn
Derek VanBriesen, Stillman Valley
Thomas Winter, Stillman Valley
Ethan Witt, Kaneland
Bradley-Bourbonnais sectional
Tylar Anderson, Mahomet-Seymour
Michael Bannon, Joliet Catholic
William Darrow, Streator
Arun Doogar, Champaign Centennial
Landon Klingaman, Mahomet-Seymour
Michaela Minock, Peotone
Kyle Ronchetto, Bishop McNamara
Stae Schipper-Reyes, Bloomington
Joshua Steele, Bradley-Bourbonnais
Zach Themer, Bradley-Bourbonnais
Spencer Tracy, Bloomington
Jacob Wagner, Joliet Central
Greenville sectional
Wyatt Beatty, Mt. Vernon
Trevor Ferguson, Jersey
Trevor Guntren, Hillsboro
Kevin Hawickherst, Columbia
Mahir Morshed, Carbondale
Michael Parks, Mascoutah
Clayton Summers, Mt. Carmel
Niko Tadic, Charleston
Prerak Trivedi, Carbondale
Matt Woesthaus, Altoff
James Zetterman, Carbondale
Tyler Ziemba, Greenville
Macomb sectional
Alycia Barron, Pekin
Ben Bruce, East Peoria
Caleb Fischer, Quincy
Brett Geever, Rochester
Andrew Kauerauf, Chatham Glenwood
Bryan Kinas, Washington
Anthony Krone, Moline
Hunter Kuffel, Geneseo
Jackson Myers, Springfield
Patrick Northrup, Springfield
Pranav Puri, Moline
Austin Rohlfing, Dunlap
Tristan Willey, Macomb
Maine South (Park Ridge) sectional
Matt Buckley, Maine South
Jared Deveau, St. Ignatius
Adam Frim, Evanston
Andrew Groenwold, Timothy Christian
David Horn, Glenbard East
Tom Kloehn, Latin School
Greg Krzywicki, Fenton
Victor Liu, Whitney Young
John Lotus, St. Ignatius
Ian Torres, Loyola Academy
Morgan Venkus, Loyola Academy
Geoffrey Wallis, Evanston
Yinga Xia, Latin School
Marist (Chicago) sectional
Nick Anderson, Providence
Ryan Bird, Lincoln-Way East
Jon Boonstra, Chicago Christian
Alex Caleino, Homewood-Flossmoor
Eric Connelly, Providence
Christian Gorski, Lincoln-Way North
Michael Lannigan, Lincoln-Way North
Andrew Limthongviratn, Bolingbrook
Elliott Runburg, Homewood-Flossmoor
Sara Ryan, Homewood-Flossmoor
Suraj Sheth, Bolingbrook
Jimmy Von Albada, Lincoln-Way East
North Chicago sectional
Mark Adams, McHenry
Jason Asher, Stevenson
Nolan Bedward, Carmel Catholic
Nicholas Brito, Antioch
Sean Cashin, Zion-Benton
Jeremy Iden, McHenry
Niranjan Jayanth, Stevenson
Jeeho Lee, Stevenson
Ben Lewis, Fremd
Joseph Lorenzini, St. Viator
Michael Waldoch, Palatine
Justin Yim, Vernon Hills
Wheaton-Warrenville South sectional
Muhammed Alikhan, Waubonsie Valley
Thomas Birt, Wheaton North
Aseem Jha, Naperville North
Anton Karpovich, IMSA
Andrew Koval, St. Charles East
Sabrina Lato, IMSA
Shannon Mooney, Wheaton Academy
Alex Park, St. Charles East
Anand Poozhikunnel, Wheaton Warrrenville South
Saieesh Rao, IMSA
Greg Toreev, Wheaton Academy
Shreyas Vissapragada, Metea Valley