2012 All-Sectional Selections

2012 All-Sectional Selections – Class A

Carlinville sectional
Brett Davis, Auburn (Auburn, IL)
Cassidy Jones, Southwestern (Piasa)
Trenton Meyer, Carlinville
Jonathon Montgomery, Southwestern
Ben Pearce, Auburn
Kyle Sottoriva, Carlinville
Lucas Stanfield, Marquette (Alton)
Alex Toennies, Mater Dei (Breese)
David York, Litchfield
Carterville sectional
Brett Jackson, Johnston City
Croix Laake, Carterville
Yosh Orlet, Gibault Catholic (Waterloo)
Meghan Orr, Nashville
Reed Spurgeon, Gibault Catholic
Trevor Stanley, Johnston City
Zvonimir Stojanovski, Carterville
Dwight sectional
Dakota Applebee, Seneca
Brandon Cook, Seneca
Sam Dunbar, Bishop McNamara (Kankakee)
RJ Graham, Ridgeview
Kendall Knapp, Roanoke-Benson
Joe Lasser, Ridgeview
Bryanna Niswonger, Seneca
David Reamer, Dwight
Josh Seiter, Chicago Christian (Palos Heights)
Dylan Swank, Roanoke-Benson
Cheryl Wassenaar, Chicago Christian
Thompson Zhuang, Eureka
Keith Country Day (Rockford) sectional
Eric Ardis, Newman Catholic (Sterling)
Kanhai Farrakhan, Keith Country Day
Elliot Frankfather, Newman Catholic
Garrett Heidenreich, Stockton
Ben Jenkins, Galena
Mike Johnson, Durand
Greg Magana, Morrison
Emily Ortman, Warren
Thomas Ottens, Fulton
Ben Ross, Keith Country Day
Meagan Rottman, South Beloit
Olivia Vander Bleek, Morrison
Newton sectional
Charley Ault, Cumberland (Toledo)
Jared Bowman, Cumberland
John Brown, Cumberland
Collin Dunn, Fairfield
Joseph Goldstein, Neoga
Garrett Haddoch, Windsor
Mark Hendricks, Altamont
Michael Kobbes, St. Anthony (Effingham)
Shelby Niehaus, Altamont
Jacob Sainer, Newton
Andrew Vahling, Teutopolis
Mitchell Wortman, St. Anthony
PORTA (Petersburg) sectional
Ted Doellman, Athens
Drew Kluemke, Williamsville
Melissa McCormick, Williamsville
Gil Maruna, Routt (Jacksonville)
Sam Newberry, Illini West (Carthage)
Alex Potter, Routt
Rachel Stowell, New Berlin
Rachel White, Routt
Warrensburg-Latham sectional
Iain Burns, Blue Ridge (Farmer City)
Wes Ellis, Warrensburg-Latham
Cameron Letterly, Warrensburg-Latham
Michael Miller, St. Teresa (Decatur)
Tyler Parks, Warrensburg-Latham
Mark Ragle, Decatur Lutheran
Doran Walston, Unity (Tolono)
Wethersfield sectional
Michael Holdsworth, Sherrard
Cody Jones, Knoxville
Jesse Lynch, Peoria Heights
Patrick McCormick, Knoxville
Eric Millichamp, Sherrard
Cristin Reilly, Bureau Valley (Manlius)
Duncan Ryan, Peoria Heights
Jasmine Seitz, Peoria Heights

2012 All-Sectional Selections – Class AA

Auburn (Rockford) sectional
Paxton Abbott, Stillman Valley
Cameron Carlson, Kaneland (Maple Park)
Ryan Daly, Boylan Catholic (Rockford)
Lucas Dawson, Marian Central Catholic (Woodstock)
Ron Hanson, Winnebago
Abid Haseeb, Auburn
Alec Krueger, Kaneland
Dylan Minarik, Belvidere North
Dan Reitsch, Guilford (Rockford)
Lloyd Sy, Auburn
Derek VanBriesen, Stillman Valley
Elliott Witt, Kaneland
Bradley-Bourbonnais sectional
Elliot Campos, Centennial (Champaign)
Arun Doogar, Centennial
Isaiah Lee, Bloomington Central Catholic
Kelsey Makkay, Herscher
Chris Olsen, Centennial
Robert Rosene, Bradley-Bourbonnais
Lucas Ryan, Peotone
Stae Schipper-Reyes, Bloomington
Zach Themer, Bradley-Bourbonnais
Spencer Tracy, Bloomington
Jacob Wagner, Joliet Central
Joe Wagner, Mahomet-Seymour
Greenville sectional
Ben Chametzky, Carbondale
Joe Coulton, Charleston
Srinivas Panchamukhi, Carbondale
Spencer Peach, Mt. Carmel
Katie Pollman, Greenville
Niko Tadic, Charleston
Tyler Ziemba, Greenville
IMSA (Aurora) sectional
Thomas Birt, Wheaton North
Emma Bodell, Downers Grove South
Nilo Cobau, Metea Valley (Aurora)
David Dao, Glenbard North (Carol Stream)
Graham Gier, St. Charles East
Webster Guan, IMSA
Adam Kalinich, IMSA
Chetan Kumar, Naperville North
Ned Lauber, Wheaton Warrenville South
Eric Ordoñez, IMSA
Jeffrey Pekosh, West Chicago
Anand Poozhikunnel, Wheaton Warrenville South
Macomb sectional
Brandon Allison, Morton
Will Castillo, Quincy
Caleb Fischer, Quincy
Greg Hill, Taylorville
Max Havey, Springfield
Anthony Krone, Moline
Ed Muella, Lanphier
Neil Parker, Springfield
Brad Ryda, Morton
Evan Sale, Glenwood (Chatham)
Johnny Smith, Springfield
Tristan Willey, Macomb
Maine South (Park Ridge) sectional
Casey Bryniarski, Maine South
Andrew Groenewold, Timothy Christian (Elmhurst)
Alex Kling, Latin School (Chicago)
John Lotus, St. Ignatius College Prep (Chicago)
Greg Martin, Oak Park & River Forest
Tim McInerney, Glenbard East (Lombard)
Greg Ramel, Oak Park & River Forest
Blake Tutt, Fenton (Bensenville)
Morgan Venkus, Loyola Academy (Wilmette)
Andrew Wang, New Trier (Winnetka)
Nolan Winkler, Loyola Academy
Marcel Youkhana, Loyola Academy
Marist (Chicago) sectional
George Balster, Stagg (Palos Hills)
Sandeep Bharadwaj, Bolingbrook
Alex Campbell, Providence Catholic (New Lenox)
Dave Gembora, Stagg
Christian Gorski, Lincoln-Way North (Frankfort Square)
Taylor Jordan, Bolingbrook
Michael Lannigan, Lincoln-Way North
Michael Musharbash, Thornton Fractional South (Lansing)
Ron Nwumeh, Homewood-Flossmoor
Adam Ramos, Homewood-Flossmoor
Sara Ryan, Homewood-Flossmoor
Logan Springgate, Providence Catholic
North Chicago sectional
Eugene Bulkin, Stevenson
Nick Ezyk, Carmel Catholic (Mundelein)
David Jin, Stevenson (Lincolnshire)
Patrick Juras, Lake Zurich
Jason Liang, Fremd (Palatine)
Rahul Muttineni, Rolling Meadows
Katherine Oosterbaan, Carmel Catholic
Jack Trimberger, St. Viator (Arlington Heights)
Jack Webber, Wauconda
Matt Wilber, Buffalo Grove
Rebecca Wright, Fremd
Bernard Xie, Buffalo Grove