2011 All-Sectional Selections

2011 All-Sectional Selections – Class A

Carlinville Sectional
Adam Fischer, Litchfield; Austin Wilson, Auburn; Cody Taylor, Alton (Marquette); David York, Litchfield; Joe Standley, Jacksonville (Routt); Kellen Price, Carlinville; Nick Klein, New Berlin; Rachel Stowell, New Berlin; Ryan Flynn, Jacksonville (Routt); Wade Pearce, Auburn
Chicago Latin Sectional
Aaron DeGroot, Kankakee (Bishop McNamara); Adam Lindemulder, Palos Heights (Chicago Christian); Alex Kling, Chicago (Latin); Cheryl Wassenaar, Palos Heights (Chicago Christian); Greg Dzuricsko, Lisle; Joel Kelleher, Dwight; Mic Ordower, Chicago (Latin); Michael Swartz, Lisle; Neal Kfoury, Lisle; Peter Matthews, Elmhurst (Timothy Christian); Scott Korthals, Kankakee (Bishop McNamara); Steven Barre, Elmhurst (Timothy Christian)
Fairfield Sectional
Beau Manuel, Farina (South Central); Collin Dunn, Fairfield; Isaac Gilmore, Greenville; Jacob Sainer, Newton; Jared Bowman, Toledo (Cumberland); Keelin Davis, Cisne; Mark Hendricks, Altamont; Peter Huston, Greenville; Sam Buercklin, Robinson; Spencer Peach, Mt. Carmel; Thomas Teague, Mt. Carmel; Tyler Ingram, Toledo (Cumberland)
Herrin Sectional
Sam Harbin, Carterville; Craig Bartelsmeyer, Herrin; Brett Jackson, Johnston City; Jackie Reich, Waterloo (Gibault)
Macomb Sectional
Daniel Wiegel, Taylor Ridge (Rockridge); Emiliano Vera, Bushnell-Prairie City; Gus Block, Kewanee; Matt Oltman, Port Byron (Riverdale); Michael Holdsworth, Sherrard; Sam Newberry, Carthage (Illini West); Tristan Willey, Macomb
Petersburg PORTA Sectional
Andy Mulholland, Peoria Heights; Bethany Geer, Peoria Christian; Brandon Clark, Manito (Midwest Central); Duncan Ryan, Peoria Heights; James Tobin, Farmer City (Blue Ridge); Joe Lasser, Ridgeview; Justin Brooks, Petersburg (PORTA); Marc Reiter, Fieldcrest (Minonk); Nathan Kennell, Roanoke-Benson; Thompson Zhuang, Eureka
Warrensburg-Latham Sectional
Aaron Alexander, Paris; Allison Rump, Williamsville; Cameron Letterly, Warrensburg (W.-Latham); Chris Campe, Rochester; Gehrig Wrincik, Riverton; Joel Grabiel, Macon (Meridian); Mario Connomelo, Rochester; Mark Ragle, Decatur (Lutheran); Michael Hughes, Warrensburg (W.-Latham); Ryan Gant, Moweaqua (Central A & M); Todd Drewenshi, Rochester; Tori Stukins, Warrensburg (W.-Latham)
Winnebago Sectional
Paxton Abbott, Stillman Valley; Brandon Behlke, Galena; Lydia Bilyeu, Fulton; Christofer Hamilton, Rockford (Keith Country Day); Rob Hansen, Winnebago; Tom Ottens, Fulton; Elliot Schwarze, Dakota; Roy Slick, Byron; Austin Spillane, Galena; Loren Thacher, West Varroll; Kurt Williams, Rockford (Keith Country Day); Hunter Winstead, Stillman Valley

2011 All-Sectional Selections – Class AA

Bradley-Bourbonnais Sectional
Anthony Clark, Streator; Arun Doogar, Champaign (Centennial); Chris Olsen, Champaign (Centennial); Erik Lubben, Bradley (B.-Bourbonnais); Joe Wagner, Mahomet-Seymour; Katie Voitik, Joliet (Catholic); Logan Springgate, New Lenox (Providence Catholic); Marr Crisman, Champaign (Central); Michael O’Rourke, Joliet (West); Sarah Myers, Streator; Suraj Batish, Bradley (B.-Bourbonnais); Trent Peeler, Kankakee
Chatham Glenwood Sectional
Aaron Siebrass, Chatham (Glenwood); Alex Toennies, Breese (Mater Dei); Ben Chametzky, Carbondale; Ian Timmerman, Breese (Mater Dei); Louis Cella, Taylorville; Mike Korte, Chatham (Glenwood); Morgan Schulte, Breese (Mater Dei); Nick Olsen, Charleston; Ryan Endsley, Charleston; Srinivas Panchamukhi, Carbondale
Chicago Marist Sectional
Alec Powers, Lagrange (Lyons); Dominic Gattone, Chicago (Marist); Justin DeVries, Chicago (Marist)
Dunlap Sectional
T.J. Bray, Morton; Max Havey, Springfield (H.S.); Cory Morrow, Pekin; Neil Parker, Springfield (H.S.); Brandon Rodier, Metamora; Tim Rogers, Limestone; Stae Schipper-Reyes, Bloomington; Ausin Slater, Moline; Johnny Smith, Springfield (H.S.); Grant Stimes, Geneseo; Eric Topel, Dunlap; Dejan Vrtikapa, Quincy (Sr.)
North Chicago Sectional
Alex Yang, Lake Zurich; Alwina Liu, Palatine (Fremd); Christian Neumeister, Lake Forest; David Kim, Vernon Hills; Georg Zinser, Arlington Heights (Hersey); Jacob Powers, Rolling Meadows; Jason Liang, Palatine (Fremd); Kevin Malis, Lincolnshire (Stevenson); Moya Chen, Vernon Hills; Soumya Ghosh, Libertyville; Tony Russo, Mundelein (Carmel Catholic); Zach Blumenfeld, Lincolnshire (Stevenson)
Park Ridge Maine South Sectional
Andrew Deveau, Chicago (St. Ignatius) Andrew Krajewski, Bensenville (Fenton) Andrew Wang, Winnetka (New Trier) Ben Carbery, Oak Park (O.P.-River Forest) Blake Tutt, Bensenville (Fenton) D.J. Germano, Winnetka (New Trier) Doug Hansel, Park Ridge (Maine East) Marcel Youkhna, Wilmette (Loyola) Matt Clark, Oak Park (Fenwick) Nolan Winkler, Wilmette (Loyola) Pat McQuade, Oak Park (Fenwick) Tim McInerney, Lombard (Glenbard East)
Rockford (Auburn) Sectional
Aaron Craig, Rockford (Guilford); Abid Haseeb, Rockford (Auburn); Alec Krueger, Maple Park (Kaneland); Dan Reitsch, Rockford (Guilford); Dylan Draper, Maple Park (Kaneland); Dylan Minarik, Belvidere North; Elliot Witt, Maple Park (Kaneland); Lloyd Sy, Rockford (Auburn); Lucas Dawson, Woodstock (Marian Central Catholic); Nick Check, Rockford (Boylan Catholic); Saad Sheikh, Rockford (Auburn)
Wheaton Warrenville South Sectional
Bengamin Vauderlei, West Chicago; Chet Kumar, Naperville (North); Collin Waldoch, Geneva; Dan Greco, Glenbard North; Eric Ordonez, Aurora (IMSA); Justin Koehler, Wheaton (W. Warrenville South); Kevin Hu, Naperville (Central); Marc Ackermann, Wheaton Academy; Mark Maskeri, Wheaton (North); Nolan Maloney, Aurora (IMSA); Thomas Schubert, Wheaton (W. Warrenville South); Webster Guan, Aurora (IMSA)