2010 All-Sectional Selections

2010 All-Sectional Selections – Class A

Carlinville Sectional
Drew Bergschneider, Routt Catholic; Evan Daigle, Litchfield; Patrick Doyle, Routt Catholic; Zach Eggering, Marquette Catholic; Kaitlin McElroy, Bunker Hill; Rudy Porter, Piasa (Southwestern); Wesley Scott, Greenfield; Jake Shuenke, Piasa (Southwestern); Aaron Staley, New Berlin; Sam Stowell, New Berlin; Cody Taylor, Marquette Catholic; Peter York, Litchfield
Dwight Sectional
Justin Barak, Timothy Christian; Greg Dzuricsko, Lisle; Quinton Gallick, Seneca; Naiomi Gunaratne, Lisle; Michel Halloran, Dwight; Matt Kurzejka, Bishop McNamara; Peter Matthews, Timothy Christian; Donnie McClarey, Dwight; Sam Mulopulos, Latin; Michael Muzyka, Dwight; Seth Perlman, Latin; Stephen Ragain, Reed-Custer; A.J. Sclove, Roycemore; Michael Swartz, Lisle; Robert Volgman, Latin; Ben Zigterman, Timothy Christian
Fairfield Sectional
Anthony Barbee, North Clay; Alex Bauer, St. Anthony; Keelin Davis, Cisne; Kinsey Hilliard, Fairfield; Tyler Ingram, Cumberland; Beau Manuel, Farina (South Central); Hayden McDuffee, Fairfield; Dalton Michels, Edwards County; Amy Nosbisch, Teutopolis; Jacob Sainer, Newton; Greg Schmidt, St. Anthony; Thomas Teague, Mt. Carmel; Jeff Vaughan, Fairfield; Jordan Warner, Neoga; Drew Willenborg, St. Anthony
Herrin Sectional
Gryphon Ayres, Murphysboro; Craig Bartlsmeyer, Herrin; Cole Blachle, Waterloo Gibault; Jordan Colson, Harrisburg; Sean Cooksey, Marissa; Caleb Kennedy, Massac County; Max Miller, Marissa; Jason Rutherford, Herrin
Macomb Sectional
Dane Barnett, Bureau Valley; Stephen Lane, Macomb; Matt Oltman, Riverdale; Prem Thottumkara, Macomb; Tristan Willey, Macomb
Peoria Christian Sectional
Justin Brooks, PORTA; Kevin Davis, Farmington; Adam Fifield, Peoria Christian; Max Hackmann, Farmington; Joe Lasser, Ridgeview; Tucker Lynn, PORTA; Eric Markovich, Peoria Heights; Ian Reid, Henry-Senachwine; Marc Reiter, Fieldcrest; Duncan Ryan, Peoria Heights; Alex Tiethoff, Peoria Heights
Warrensburg-Latham Sectional
Chris Adams, Tuscola; Rane Faulkner, St. Joseph-Ogden; Vince Ferniozzi, St. Teresa; Joel Furrer, St. Joseph-Ogden; Joel Grabiel, Macon (Meridian); Nathan Hibner, Warrensburg-Latham; Nathan Johlas, St. Joseph-Ogden; Andrew Martin, St. Teresa; Eric Mason, Warrensburg-Latham; Blaine Mourning, Warrensburg-Latham; Connor Ramsey, Rochester; George Ray, Rochester; Allison Rump, Williamsville; Karl Schroeder, Rochester; Joseph Staats, Williamsville
Winnebago Sectional
Paxton Abbott, Stillman Valley; Brandon Behlke, Galena; Kyle Crosthwaite, Fulton; Courtney Dufford, Stockton; Jeremy Edison, Newman Central Catholic; Christopher Hamilton, Keith Country Day; Michael Hermes, Newman Central Catholic; Dan Johnson, Durand; Jacob Lieb, Galena; Aaron Mitchell, Winnebago; Timothy Noe, Morrison; Brandon Ray, Fulton; Elliot Schwarze, Dakota; Roy Slick, Byron; Elizabeth Winter, Stillman Valley

2010 All-Sectional Selections – Class AA

Bradley-Bourbonnais Sectional
Jacob Barker, Bradley-Bourbonnais; Jacob Behm, Lincoln-Way Central; Katie Debelak, Lincoln-Way North; Brian Ginn, Bradley-Bourbonnais; Brian Gutelius, Crete-Monee; Seth Hafer, Mahomet-Seymour; Claire Healy, Providence Catholic; Michael Kramer, Kankakee; Justin Leathers, Mahomet-Seymour; Molly Minas, Bradley-Bourbonnais; Nat Monaikul, Lincoln-Way North; Chris Olsen, Champaign Centennial; Michael O’Rourke, Joliet Township; Peter Weber, Homewood-Flossmoor; Joe Whalen, Joliet Catholic
Dunlap Sectional
Alex Bradford, Morton; Stephanie Brattain, Dunlap; Fiona Finnigan, Lincoln; Christina Goehl, Quincy; Eric Jostad, East Peoria; Mara Katz, Morton; Marlee Labroo, Quincy; Jessamyn Lockard, Moline; James Martin, Moline; Suharsh Sivikumar, Moline; Johnny Smith, Springfield; Eric Topel, Dunlap
Libertyville Sectional
Zach Blumenfeld, Stevenson; Katie Geusz, Carmel Catholic; Ryan Gutschick, Palatine; Nicole Kosanke, Lakes; Jason Lewitzke, Grayslake North; Norman Luc, Barrington; Kevin Malis, Stevenson; Natasha Mitrev, Fremd; Zachary Moser, Antioch; Arjun Puranik, Fremd; Tony Russo, Carmel Catholic; Peter Smith, Carmel Catholic; Greg Ward, Buffalo Grove; Daniel Werst, Warren; Alex Yang, Lake Zurich
Maine South Sectional
Aakash Bavishi, Hoffman Estates; Ben Carbery, Oak Park-River Forest; Will Chronister, Fenwick; Matt Clark, Fenwick; Andrew Deveau, St. Ignatius; Mary Kate Hayden, Maine East; Brian Kenny, St. Ignatius; Jingfei Li, Whitney Young; Michael Penicnak, Fenton; Vladimir Petrovic, Conant; Steve Server, New Trier; Blake Tutt, Fenton; Matthew Welmers, Fenton; Nolan Winkler, Loyola Academy; Marcel Youkhna, Loyola Academy
Marist Sectional
Billy Busse, Lyons; Donald Gross, Bremen; Matthew Honegger, Bolingbrook; Sian Kresse, Marist; Eric Primozic, Thornton Fractional South; Matt Racine, St. Laurence
Mattoon Sectional
Danielle Carter, O’Fallon; Ben Chametzky, Carbondale; Jack Cunningham, Althoff Catholic; Ryan Endsley, Charleston; Lindsey Juszczak, Mattoon; Aaron Laursen, Charleston; Jeremiah Monk, Carbondale; Gabe Orlet, Althoff Catholic; Ryan Patterson, O’Fallon; Lucas Voudrie, Mattoon
Rockford (Auburn) Sectional
Marcel Bauer, Sterling; Aaron Craig, Guilford; Brock Feece, Kaneland; Danny Hannan, Boylan; Zahed Haseeb, Rockford Auburn; Jordan Hoffmann, Rockford Auburn; Jacob Landis, Sterling; Ben Meyer, Belvidere North; Dylan Minarik, Belvidere North; Kylen Pattermann, Kaneland; Dan Reitsch, Guilford; Lloyd Sy, Rockford Auburn; Mason Vandersee, Sterling
Wheaton Warrenville South Sectional
Graham Gier, St. Charles East; Aaron Horwitz, Glenbard North; Teshika Jayewickreme, Naperville North; Melanie Keating, Naperville North; Justin Koehler, Wheaton Warrenville South; Mark Maskeri, Wheaton North; Rachel McGivern, Wheaton North; Pratyaksha Moktan, Naperville North; Andy Nian, Wheaton Warrenville South; Rob O’Neil, Geneva; Quinn Rosenthal, Wheaton Warrenville South; Mark Taylor, St. Charles East; Alec Vanthournout, Geneva