2009 All-Sectional Selections

2009 All-Sectional Selections – Class A

Carlinville Sectional
Andrew Boshardy, Pittsfield; Marissa Chapman, Greenfield; Evan Daigle, Litchfield; Patrick Doyle, Jacksonville Routt; John Martin, Bunker Hill; Kevin Savage, Jacksonville Routt; Alex Smith, Alton Marquette; Aaron Staley, New Berlin; Sam Stowell, New Berlin; Peter York, Litchfield
Fairfield Sectional
Katie Black, Cumberland; Aaron Donoho, Fairfield; Devin Hammer, Beecher City; Dionne Hawkins, Noble West Richland; Ben Heidinger, Albion Edwards County; Gary Hendricks, Altamont; Beau Manuel, Farina South Central; Dalton Michels, Albion Edwards County; Drew Murphy, Marshall; Nhan Nguyen, Fairfield; Matt Schonert, Olney East Richland; Lincoln Sedlacek, Farina South Central; Andrea Thompson, Hutsonville; Seth Yates, Paris
Herrin Sectional
Mary Bernal, Waterloo Gibault; Tara Cooksey, Marissa; Adam Crow, Murphysboro; Greg Guebert, Herrin; Neil Hanson, Murphysboro; Ellis Henley, Sparta; Isaac Mittendorf, Metropolis Massac County; Nick Ogden, Centerville; Chelse Welch, Murphysboro
Knoxville Sectional
Logan Creen, Port Byron Riverdale; Derek Lessard, Macomb; Cullen Seaton, Macomb
Peoria Christian Sectional
Justin Brooks, Petersburg PORTA; Tucker Lynn, Petersburg PORTA; Burl Rolett, Peoria Heights
Seneca Sectional
Vicky Costello, Seneca; Greg Druzicko, Chicago Latin; Naiomi Gunaratne, Chicago Latin; Mike Halloran, Dwight; Neal Kfoury, Chicago Latin; Trevor Magnotti, Plano; Donnie McClarey, Dwight; Sam Mulopulos, Chicago Latin; Seth Perlman, Chicago Latin; Jake Rix, Seneca; Aaron Sclove, Evanston Roycemore; Elizabeth Sparacino, Ottawa Marquette; Robert Volgman, Chicago Latin; Carver Warring, Seneca
Warrensburg-Latham Sectional
Kathleen Bock, Macon Meridian; Patrick Carter, Decatur Lutheran; Bailey Edinburn, Armstrong; Kurt Fowler, Williamsville; Drew Hatcher, Warrensburg-Latham; Skyler Keeling, Clinton; Aaron Letterly, Warrensburg-Latham; Eric Mason, Warrensburg-Latham; Colin Ryan, Williamsville; Megan Werner, Williamsville
Winnebago Sectional
Jeremy Edison, Sterling Newman; Jake Hanrahan, Fulton; Deidra Hong, Winnebago; Sean Kilker, Forreston; Marcus Smith, Byron; Collin Wolf, Morrison

2009 All-Sectional Selections – Class AA

Bradley-Bourbonnais Sectional
Ajay Haryan, Bradley-Bourbonnais; Alison Melko, Crete-Monee; Austin Gutierrez, Joliet Township; Billy Morgan, Crete-Monee; Brian DePasqua, Joliet Township; Brian Ginn, Bradley-Bourbonnais; Brian Morgan, Providence; Christopher Izzo, Homewood-Flossmoor; Dan Sloan, Homewood-Flossmoor; Garrick Schmitt, Streator; Healy Claire, Providence; James Antonaglia, Tinley Park; Jon Maynard, Joliet Township; Mike Marszowski, Homewood-Flossmoor; Nat Monaikul, Lincoln-Way North
Chicago Marist Sectional
Ian Martinek, St. Joseph; Joe Haines, Marist; Karti Mital, Hinsdale South; Matt Dalzell, St. Laurence; Matt Racine, St. Laurence; Matthew Honegger, Bolingbrook; Omar Hassan, Hinsdale South; Robert Coe, Marist; Vince Martinek, St. Joseph
Dunlap Sectional
Calvin Quilty, Bloomington; Carl Butt, Springfield; Christian Goehl, Quincy; Ellen Riedel, Washington; Ellen Tagtmeier, Moline; Eric Jostad, East Peoria; Jessamyn Lockhard, Moline; Mara Katz, Morton; Marlee Labroo, Quincy; Matt Sappington, Dunlap; Michael Lanier, Springfield; Pierce Bertschy, Dunlap; Ryan Lundeen, Moline; Ryan Recker, Dunlap; Warren Shull, Washington
Lincolnshire (Stevenson) Sectional
Alex Harrison, Buffalo Grove; Alex Sheridan, Carmel; Andy Prombo, Palatine; Arjun Puranik, Fremd; Blythe Roberson, Antioch; Brian Guggenhein, Zion-Benton; D.J. Placek, Lake Zurich; Dan Donohue, St. Viator; David Garb, Buffalo Grove; Jamie Kelly, Richmond-Burton; Jonathan Safron, Stevenson; Kevin Stone, Carmel; Mike Scott, Lakes; Zach Blumenfeld, Stevenson; Zach Moser, Antioch
Park Ridge (Maine South Sectional)
Andrew Deveau, Maine South; Ben Cohen, New Trier; Charlie Carbery, Oak Park-River Forest; Jack Glerum, Loyola Academy; James Vallone, Fenwick; Joe Ahmad, Loyola Academy; Joe Anderson, Maine South; Mike Penicnak, Fenton; Parth Joshi, Fenton; Paul Cozzi, St. Ignatius; Will Chronister, Fenwick
O’Fallon Sectional
Adam Munro, Belleville West; Brian Mulcrane, Breese (Mater Dei); Gabriel Orlet, Althoff; Jerry Chang, Carbondale; Joel Slack, O’Fallon; Jon Jones, Charleston; Josh Townsend, Centralia; Matt Hellmann, Breese (Mater Dei); Matt Rapp, Belleville West; Paul Botros, Carbondale; Ryan Young, Triad; Tony Cao, Carbondale
Rockford Auburn Sectional
Connor Christenson, Sterling; Daniel Hannan, Rockford Boylan; Zahed Haseeb, Rockford Auburn; Michael Jiang, Rockford Auburn; Meghan Schiber, Maple Park Kaneland; Jonathan Schweiss, Sterling; Siva Sundaram, Rockford Auburn; Zachary Tolan, Maple Park Kaneland
Wheaton Warrenville South Sectional
Saif Ali, Downers Grove South; Amin Bemanian, Naperville North; Alex Cash, Wheaton Warrenville South; Ben Crosby, Carol Stream Glenbard North; Prakriti Joshi, Wheaton Warrenville South; Connor McMahon, Naperville North; Mike Perovanovic, Wheaton North; Tony Peter, Downers Grove South; Ashok Poozhikunnel, Wheaton Warrenville South; Priya Shanmugam, Naperville North; Clara Shelton, St. Charles East; Mark Taylor, St. Charles East