2008 All-Sectional Selections

2008 All-Sectional Selections – Class A

Carlinville Sectional
Mitch Belusko, Litchfield; Marissa Chapman, Greenfield; Joshua Chestnut, Bunker Hill; Evan Daigle, Litchfield; Zach Lucker, Piasa Southwestern; Evan Preston, Jacksonville Routt; Robert Rush, Carlinville; Christian Vitali, Alton Marquette; Mark Whalen, Hillsboro; Elizabeth York, Litchfield
Chicago Latin Sectional
Ryan Buckman, Herscher; Lea Dekker, Herscher; Andrew Friedman, Chicago Latin; Alex Fugate, Grant Park; Rebecca Gieseker, Seneca; Rachel Groters, Elmhurst Timothy Christian; Naiomi Gunaratne, Lisle; Nick Hybel, Chicago Latin; Laurel Kunath, Lisle; Colin Mullikin, Herscher; Michael Muzyka, Dwight; Kolin O’Brien, Kankakee Bishop McNamara; William Szumski, Seneca; Mark Zylstra, Elmhurst Timothy Christian
Knoxville Sectional
Alex Decker, Wethersfield; Kyle Dinges, Abingdon; Derek Lessard, Macomb; Cullen Seaton, Macomb
Newton Sectional
Adam Evans, Beecher City; Sarah Hoffeditz, Newton; Ethan Ingram, Toledo Cumberland; William Morris, Farina South Central; Richard Parker, Cisne; Lincoln Sedlacek, Farina South Central; Matt Shelton, Brownstown; Lian States, Fairfield; Seth Yates, Paris
Petersburg PORTA Sectional
Kyle Brackett, Farmington; Simon Brauer, Petersburg PORTA; Adam Coers, Mason City Illini Central; Ryan Davis, Farmington;Cody Dirks, Petersburg PORTA; Greg Gauf, Peoria Heights; Mark Kline, Lewistown; Kirk Knapp, Roanoke-Benson; Burl Rolett, Peoria Heights; Issac Shelton, Petersburg PORTA; Zack Troxel, Peoria Heights; Zachary Watkins, Chillicothe IVC; John Wiemer, Mason City Illini Central
Warrensburg-Latham Sectional
Eric Ahasic, Champaign St. Thomas More; Katie Bock, Macon Meridian; Anna Czapar, Rochester; Kurt Fowlar, Williamsville; Kevin Grady, Champaign St. Thomas More; Drew Hatcher, Warrensburg-Latham; Aaron Letterly, Warrensburg-Latham; Derek Lewis, Rochester; Jonathan Tish, Williamsville; Jennifer Wyatt, Rochester
Winnebago Sectional
Michael Benson, Morrison; John Clark, Sterling Newman Central Catholic; Aaron Deets, Byron; Madeline Dillner, Winnebago; Graham Johnson, Winnebago; Sean Kilker, Forreston; Arthur Le Doux, Stillman Valley; Zachary Ramussen, Byron; Adam Sirgany, Stockton; Phillip Sitter, Sterling Newman Central Catholic; Marcus Smith, Byron; Hannah Smith, Stillman Valley; Christina Winter, Stillman Valley

 

2008 All-Sectional Selections – Class AA

Bradley-Bourbonnais Sectional
Jacob Blair, Bradley-Bourbonnais; Zachary Ellis, Pontiac; Ajay Haryani, Bradley-Bourbonnais; Christopher Izzo, Homewood-Flossmoor; Mike Marszowski, Homewood-Flossmoor; Kat Maunel, Crete-Monee; Meagan Musselmann, Mahomet-Seymour; Madison Perington, Mahomet-Seymour; Eric Schultz, Joliet Township; James Shannon, Homewood-Flossmoor; Kristen Skul, Crete-Monee; Matthew Wujek, Joliet Catholic Academy
Chicago Marist Sectional
Jordan Baczynski, Summit Argo; Kevin Barsaloux, Chicago Marist; Brian Cunningham, Chicago Marist; William Mahoney, Chicago Marist
Dunlap Sectional
Miller Austin, Springfield Southeast; Pierce Bertschy, Dunlap; Carl Butt, Springfield HS; Jenna Casady, Quincy; Megan Clasen, Metamora; Jerome Dehnel, Rock Island; Hunter Fast, Bloomington HS; Caitie Flynn, Springfield HS; John Hayashi, Quincy; Mohammad Hussain, Moline; Tyler Morrell, Dunlap; Ryan Recker, Dunlap; Benjamin Rogers, Normal Community West; Warren Shull, Washington; Hemanth Sirandas, Moline
O’Fallon Sectional
Kevin Banker, O’Fallon; Paul Botros, Carbondale; Tony Cao, Carbondale; Jerry Chang, Carbondale; Matthew Cook, East Alton- Wood River; Michael Gagliardi, O’Fallon; Matt Hellman Breese Mater Dei; Jonathan Jones, Charleston; Gene Marquez, O’Fallon; Greg Van Asch, Belleville West; Tom Vaughan, Breese Mater Dei; Alex Weaver, Chatham Glenwood; Peter Weigel, Belleville West; Zach Worman, Effingham HS
Park Ridge Maine South Sectional
Joe Ahmad, Wilmette Loyola; Dan Auerbach, Northbrook Glenbrook North; Charlie Carbery, Oak Park-River Forest; Ben Cohen, Winnetka New Trier; Marta Escobedo, Bensenville Fenton; Kevin Gatter, Hoffman Estates Conant; Jack Glerum, Wilmette Loyola; John Doe*, Winnetka New Trier; Jimmy Grizzell, Park Ridge Maine South; Derek Newhouse, Niles Notre Dame; Jay Patel, Park Ridge Maine East; Chris Reynoldson, Franklin Park-Northlake Leyden; Ethan Ross, Oak Park Fenwick; Robert Sido, Winnetka New Trier; Mike Verity, Wilmette Loyola
Rockford Auburn Sectional
John Brown, Rockford Auburn; Julia Friberg, Rockford Guilford; Danny Hannan, Rockford Boylan; Michael Jiang, Rockford Auburn; Robert Kisting, Rockford Guilford; Stephanie Munyon, Maple Park Kaneland; Breanna Neubauer, Sterling; Hannah Provenza, Rockford Boylan; Thomas Say, Sterling; Meghan Schilber, Maple Park Kaneland; Bruce Spencer III, Rockford East; Siva Sundaram, Rockford Auburn
Wheaton Warrenville South Sectional
Vamsi Aribindi, Naperville North; Hunter Brown, Glen Ellyn Glenbard West; Greg Gauthier, Wheaton North; Jonathan Irving, Wheaton North; Prakriti Joshi, Wheaton Warrenville South; Jason Kruski, Downers Grove South; Curt Peterson, Wheaton Warrenville South; Ashok Poozhikunnel, Wheaton Warrenville South; Keshau Puranmalka, Naperville Central; Jeff Sommars, Wheaton North; Matthew Straus, Naperville North; Mark Taylor, St. Charles East
Zion-Benton Sectional
Dan Bradley, Zion-Benton; Daniel Bulmash, Buffalo Grove; Aaron Chun, Lake Zurich; Tim Ekl, Lake Zurich; Collin Hazlett, Grayslake Central; Justin Kopinsky, Lincolnshire Stevenson; Susan Liu, Hoffman Estates; Adam MacTaggart, Libertyville; Craig Messner, Lake Villa Lakes; Blythe Roberson, Antioch; Michael Scott, Lake Villa Lakes; Kyle Shymanik, Palatine HS; Sam Stejskal, Palatine Fremd; Kevin Stone, Mundelein Carmel

 * Name removed by request of player.