2006 All-Sectional Selections

2006 All-Sectional Selections – Class A

Benton Sectional
Mark Bailie, Herrin; David Carr, Unknown; Matthew Cawvey, Herrin; Lucas Gray, Golconda (Pope County); Kathleen Mittendorf, Metropolis (Massac County); Garrett Nevious, Marion (Crab Orchard); Cody Sandusky, Carrier Mills-Stonefort; Kevin Seats, Unknown
Carlinville Sectional
Spencer Boren, Pittsfield; Brett Decker, Piasa (Southwestern); David Hernandez, Alton (Marquette); Andrew Hinds, Girard; John Hooker, Concord (Triopia); Laura Johnson, Litchfield; Alex Lueker, Litchfield; Rhonda Steidley, Greenfield; Nick Stephens, Concord (Triopia); Matthew Vitali, Alton (Marquette)
Chicago (Latin) Sectional
Jonathan Carr, Cullom (Tri-Point); Shauna Gunaratne, Lisle (Sr); Michael Karno, Chicago (Latin); George Rix, Seneca; Alan Schaefer, Seneca; Martha Schmid, Cissna Park; Noah Spitler, Donovan; Zoe Voulgarakis, Elmhurst (Timothy Christian); Ben Weiss, Chicago (Latin); Blake Wilfong, Donovan
Eureka Sectional
Alex Davis, Elmwood; Molly Egan, Princeton; Michael Hahn, Chillicothe (IVC); Laura Klein, Henry-Senachwine; Austin Martin, Flanagan; Casey Millard, Princeton; Benjamin Sheets, Lewistown; Brett Sick, Chillicothe (IVC); Dylan Troxel, Peoria Heights; Ashley Watkins, Henry-Senachwine; Chris Weitzel, Petersburg (PORTA)
Newton Sectional
Stefan Aydt, Paris; Charlee Forson, Beecher City; Kendall King, Fairfield; Claire Meyer, Effingham (St. Anthony); Ryan Pickett, Effingham (St. Anthony); Lucas Ryder, Neoga; Ruth Shilling, Albion (Edwards County); Nicholas Vest, Fairfield; Ken Webb, Newton
Riverton Sectional
Ben Lyons, Riverton; Ryan Miller, Macon (Meridian); Kenny Moore, Moweaqua (A&M); Jonathon Ryherd, Decatur (Lutheran); Jeff Szymkosi, Warrensburg-Latham; Sam White, Decatur (Lutheran); Katie Wright, Georgetown-Ridge Farm
Taylor Ridge (Rockridge) Sectional
Timothy Allerbrock, Mendon (Unity); Colin DeJong, Macomb; Katie Gettinger, Macomb; William Wolf, Erie
Winnebago Sectional
Matt Appuhn, Fulton (HS); Brad Fischer, Winnebago; Tyler Gorsenger, Stillman Valley; Jaymes Holloway, Pecatonica; Alex Honigsblum, Galena; Adam Hopkins, Amboy; Michael McFadden, Sterling (Newman Central Catholic); Justin Meissen, Durand; Patrick Shanley, Byron; Matt Young, Kirkland (Hiawatha)

2006 All-Sectional Selections – Class AA

Bradley-Bourbonnais Sectional
Steve Fanesali, Tinley Park (HS); Jimmy Hammond, Bradley-Bourbonnais; Mike Herbert, Tinley Park (Andrew); Joe Houlihan, Homewood-Flossmoor; Nathan James, Crete-Monee; Paul Nolan, Tinley Park (HS); Ajay Reddy, Kankakee (Bishop McNamara); Rebecca Rudawski, Joliet (Catholic); Nikki Winn, Bradley-Bourbonnais
Chicago (Marist) Sectional
Caitlyn Buchanan, Blue Island (Eisenhower); Al Connelly, Oak Lawn (Richards); John Fabros, Downers Grove (South); Greg Go, Downers Grove (South); Mike Graves, Chicago (Marist); Ryan McMillin, Oak Lawn (Richards); Nick Schmit, Chicago (Marist)
Dunlap Sectional
Greg Baboukis, Normal (Community West); John Bracke, Moline (HS); Michael Dechert, Rock Island (HS); Michael Hillery, Washington; Mike Holland, LaSalle-Peru; Alison Kessinger, Lincoln; Michael Lieder, Bloomington (HS); Kristina Warren, Bloomington (HS); Brandon West, Moline (HS); James Wilcoxson, LaSalle-Peru; Jordan Wiley, Morton; Tim Wiser, Lincoln
O’Fallon Sectional
Edward Dumoulin, Troy (Triad);Travis Hebrank, Breese (Mater Dei); Jeremy Koch, Carbondale; Nathan Macy, Charleston; Alek Mann, Mattoon; Shabab Mustafa, O’Fallon; Kenneth Rodgers, Granite City; Paul Schorfheide, O’Fallon; Justin Stoncius, Carbondale; David Vaughan, Breese (Mater Dei); Nick Whittley, Mattoon
Palatine (Fremd) Sectional
Alex Beata, Palatine (Fremd); Alanna Byrne, Mundelein (Carmel); Brendan Colson, Wauconda; Evan Jones, Hoffman Estates (HS); Alex Kantorovich, Palatine (HS); Mark Messner, Antioch; Ben Putnam, Grayslake (HS); Trevor Stout, Grayslake (HS); Carl Stream, Mundelein (Carmel); Ed Wagner, Hoffman Estates (HS); Andy Wilson, Palatine (Fremd); James Wolff, Lincolnshire (Stevenson)
Park Ridge (Maine South) Sectional
Thomas Buley, Winnetka (New Trier); Daniel Chaidez, Bensenville (Fenton); Zack Fountas, Bensenville (Fenton); Katie Kragh, Wilmette (Loyola); Erin Li, Park Ridge (Maine East); Nick Matchen, Winnetka (New Trier); Nick McFadden, Oak Park (Fenwick); Matt McKenna, Wilmette (Loyola); Luke Pacold, Chicago (St. Ignatius); Andrew Peters, Berwyn-Cicero (Morton); Greg Peterson, Park Ridge (Maine South); Louis Sachs, Chicago (Von Steuben); Brooks Smith, Oak Park (Fenwick); Jeff Wear, Park Ridge (Maine South); Alex Zhuhovitskiy, Park Ridge (Maine East)
Rockford (Auburn) Sectional
Kate Brumm, Rockford (Guilford); Matt Gerken, Sterling (HS); Tom Kennedy, Maple Park (Kaneland); Tyler Kerr, Rockford (Auburn); Sarah May, Rockford (Boylan); Patrick Murray, Woodstock (Marian Central); Jaden Pack, Sterling (HS); Justyna Palasiewicz, Sandwich; Colleen Powers, Rockford (Auburn); Victoria Wiet, Maple Park (Kaneland); Jessica Zuba, Woodstock (Marian Central)
Wheaton-Warrrenville South Sectional
Nick Ericksen, Wheaton-Warrenville South; Greg Gauthier, Wheaton (North); Tony Jia, Naperville (North); Jeremy Lee, Naperville (North); Sarah Mann, Aurora (Waubonsie Valley); Eric Sadovsky, Naperville (Neuqua Valley); David Schubert, Wheaton-Warrenville South; Ian Slack, Wheaton (North)